Skuteczna termoizolacja

Życie jest sztuką wyboru, a my jako konsumenci – mamy możliwość wyboru różnych materiałów w celu wykonania ocieplenia naszego domu. I temat jest zarówno ważny w temacie izolacji ścian, jak i izolacji dachu. Nie bez znaczenia będzie zarówno wybór danego dostępnego produktu – jak też kwestia odpowiedniego położenia tej izolacji. Bo o skuteczności termoizolacji świadczy nie tylko wybrany materiał, ale też jakość jego położenia.

Łatwiejszą kwestią jest położenie płyt ze sztywnej pianki PIR np Thermano – niż natrysk pianki PUR. Przy montażu płyt – trzeba pamiętać od połączeniu płyt żeby nie powstały mostki cieplne, ale skutecznie pomaga nam w tym taśma aluminiowa, którą zaleca producent. Przy natrysku – jesteśmy w 100% uzależnieni od umiejętności i uczciwości osoby kładącej izolacje – a wiadomo – z tym bywa różnie.

Temat jest o tyle ważny, że będzie miał wpływ na nasze rachunki przez długie lata. Domy energooszczędne i pasywne to nie jest kwestia mody – to kwestia świadomego wyboru i inwestycji, która zwróci się w ciągu lat mieszkania w takich budynkach. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia ekologii. Warto poświęcić chwilę na świadomy wybór skutecznej termoizolacji!